Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa drogowego – inicjatywa ostrowskich policjantów w obliczu końca roku szkolnego

Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa drogowego – inicjatywa ostrowskich policjantów w obliczu końca roku szkolnego

W związku z nadchodzącym zakończeniem roku szkolnego, policjanci z Ostrowa postanowili skorzystać na tym okresie, aby poświęcić czas na edukacyjne spotkania z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Wizyty te mają na celu rozmowę o bezpieczeństwie na drogach. Zostało jeszcze ponad miesiąc do końca roku szkolnego, co daje funkcjonariuszom doskonałą okazję do nauki dzieci, jak należy bezpiecznie poruszać się po jezdni.

Funkcjonariusze podczas swoich wizyt w placówkach edukacyjnych koncentrują się na przekazywaniu wiedzy o prawidłowych zachowaniach pieszych na drodze. Omawiają zarówno te, które są poprawne, jak i te niebezpieczne dla nich samych i innych uczestników ruchu drogowego. Dzieci dowiadują się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, czy poruszać się po drogach bez chodników oraz jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie po zmroku, co znacznie zwiększa ich widoczność.

Przybliżający się okres wakacyjny to również doskonały moment dla policjantów do poruszenia tematów związanych z bezpiecznym spędzaniem czasu na kąpieliskach, korzystaniem z numeru alarmowego 112, jak i omówienia zagrożeń związanych z kontaktami z nieznajomymi czy zagrożeniami płynącymi z sieci internetowej. Te wszystkie tematy są niezwykle istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym podczas letniego odpoczynku.

Ostrowscy stróże prawa od początku maja zrealizowali już kilka takich spotkań. Odwiedzili uczniów szkół podstawowych w Turce, Brudkach Starych oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej. Wszystko to odbyło się w ramach programów „Bezpieczne wakacje” i „Cyberprofilaktyka”.

Uczniowie z ogromnym entuzjazmem brają udział w tych spotkaniach, aktywnie zadając pytania i dzieląc się swoimi przeżyciami. Policjanci przekazują informacje w sposób angażujący i przystępny dla dzieci, aby umożliwić im pełne zrozumienie i zapamiętanie omawianych zasad bezpieczeństwa.